Obec Lipník
Obec Lipník

ZŠ a MŠ Lipník

KONTAKT

Ředitelka školy: Mgr. Dagmar Koubková

Adresa: ZŠ a MŠ Lipník, Lipník 42, PSČ 675 52

Telefon: 566 466 170 

Mobil: 705 105 181

E-mail: skola.lipnik@seznam.cz

ID schránky: xr3me2j

IČO: 70988803

 

O ŠKOLE

Škola v Lipníku má více jak staletou tradici. Prošla mnoha opravami a změnami. Největší rekonstrukce proběhly v roce 1966, které daly škole dnešní podobu. V roce 1977 byla škola pro nedostatek žáků uzavřena. Školní budova byla využita pro předškolní vzdělávání dětí v MŠ, pro základní vzdělávání začala opět sloužit od 1. 9. 1992. V roce 2003 přešla škola do právní subjektivity.

 

ZŠ LIPNÍK

Základní škola Lipník je malá  jednotřídní vesnická škola s kapacitou 27 žáků. Zajišťuje výuku žáků 1. – 4. roč. K docházce sdružuje děti z obcí Lipník, Ostašov, Klučov a Petrůvky. Součástí zařízení je základní škola, mateřská škola, školní družina a školní jídelna (výdejna stravy).

Prioritou školy je plnění školního vzdělávacího programu "Naše škola". Nízký počet žáků ve třídě umožňuje pedagogům individuální přístup a uplatňování moderních metod výuky.

Škola je postavena v okrajové části obce  v klidném prostředí. Okolí školy lze využívat k různým školním aktivitám např. pro činnost ŠD, tělesnou výchovu apod. Nejbližší spádová škola je ZŠ Myslibořice.  

Zřizovatelem a provozovatelem je Obec Lipník.

 

UČITELKY: Mgr. Dagmar Koubková 1. a 3. ročník

                    Mgr. Sylva Čechová 2. a 4. ročník

ASISTENT: Dana Peroutková

 ŠD: Jaroslava Uhlířová (uč. výchov, vychovatel ŠD, asistent MŠ)

 

ŠKOLNÍ DRUŽINA

Školní družina organizuje pravidelné činnosti, pořádá příležitostné akce a v průběhu dne nabízí spontánní aktivity. Umožňuje žákům i odpočinek a přípravu na vyučování formou didaktických her. Základním prostředkem práce v ŠD je hra založená na zážitku účastníků, která obohacuje jejich sebepoznání, rozšiřuje vědomosti a dovednosti a navozuje kladné emoce.).

Naše školní družina nabízí:

  • Zájmové vzdělávání hrou a formou zájmových a spontánních činností, odpočinku a relaxace
  • Podporujeme u žáků citlivé vztahy k lidem, svému prostředí a k přírodě
  • Rozvíjíme schopnost spolupracovat
  • Učíme aktivně rozvíjet a chránit své fyzické a duševní zdraví
  • Vedeme je k otevřené komunikaci
  • Vytváříme u žáků kladný vztah k práci své i druhých, vedeme je k dokončování započaté práce a k udržování pořádku
  • Pečujeme o školní zahradu, chráníme životní prostředí, třídíme odpad
  • Rozvíjíme u žáků tvořivost, fantazii a estetické vnímání
  • Vedeme žáky k samostatnosti a zodpovědnosti, rozvíjíme schopnosti rozhodování, hodnocení a sebehodnocení       

Vychovatelka: Jaroslava Uhlířová

MŠ LIPNÍK

Naší Mateřskou školu navštěvuje 17 dětí.  Ve výukově vzdělávacím procesu často zařazujeme prvky zážitkové pedagogiky, což je přístup ve vzdělávání založený na vyšší schopnosti lidské paměti vstřebávat informace, jejichž vnímání je provázeno intenzivní emocí. Je obecně známo, že většina lidí si zapamatuje: 10 % z toho co čtou, 20 % z toho co slyší, 30 % z toho co vidí, 50 % z toho co slyší a vidí, 70 % z toho co řeknou, 90 % z toho co dělají. Takže zkloubením těchto a jiných podobných poznatků se snažíme dětěm předávat důležité poznatky do života. Rodiče jsou o naší práci informování i elektronickou formou, kdy jim zasíláme fotografie, které během našeho prožívání pořídíme. 

UČITELKY: Bc. Veronika Pospíšilová

                           Edita Svobodová

ASISTENT: Jaroslava Uhlířová

 

Šatna ZŠTřída 1.

Interaktivní tabuleTřída 2.

Počítačová učebnaKabinet

KuchyněKuchyně

PC koutek MŠHrací kuchyňka MŠ

Herna MŠTřída MŠ

ZŠ a MŠ Lipník

ROP

ROP

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
29 30 1 2 3 4
2
5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Počasí

dnes, neděle 5. 12. 2021
déšť se sněhem 1 °C -3 °C
pondělí 6. 12. mírné sněžení 0/-4 °C
úterý 7. 12. oblačno -1/-8 °C
středa 8. 12. mírné sněžení -4/-10 °C

místní Agenda 21

místní Agenda 21

Kraj Vysočina

Kraj Vysočina

Partneři, svazky, projekty